Host ve studiu

Jaroslav Svěcený: Hraní není pouze o hudbě, ale i o setkávání, kdy si lidé předávají dobrou energii

Host ve studiu

Jaroslav Svěcený: Hraní není pouze o hudbě, ale i o setkávání, kdy si lidé předávají dobrou energii
Jaroslav Svěcený ve studiu Českého rozhlasu Hradec Králové

Hradec Králové

Houslový virtuos Jaroslav Svěcený je Hradečan a říká to rád. Stejně jako se rád vrací do svého rodného města. Vánoční koncerty, na kterých se setkává se svými přáteli a lidmi z celé republiky, považuje za příležitost k setkání a předání krásné lidské energie. 
Pavla Kindernayová

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Posloucháte silvestrovské dobré odpoledne. Zastavil se u nás i Hradečan.

  • Můžu říct hradečtí hrozně, že houslový virtuos Jaroslav Svěcený. Ráda vás vidím. Dobré odpoledne. Krásné odpoledne. Tak říkali jsme si, že i trochu umění musíme pustit do toho posledního dne roku, protože dá se žít bez hudby, bez umění, bez kultury.

  • Tak já mám pocit, že u nás o lidech, kteří již mají pocit, že ano, ale pokud bychom se řídili tímto směrem, tak si myslím, že za chvilku bychom byli poměrně dobře osekaní v té šedé kůře mozkové. A bavili jsme se jenom o penězích, ale o tom ten život není. Budeme na to je příliš krátký. Kultura, to je prostě to, co k životu patří. A já jsem na všech vánočních koncertech, říká lidem vy jste kulturní, chodíte na koncerty. Ztište to, prosím dál, protože když to budete šířit dál, tak budete infikovat v tom nejlepším slova smyslu i těch, kteří třeba ten pocit nemají a tak, že se tu prostě naředí.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají