Host ve studiu

Gočár, Vávra a Wenke = Cena Gloria musaealis pro skvělou rekonstrukci Městského muzea v Jaroměři

Host ve studiu

Gočár, Vávra a Wenke = Cena Gloria musaealis pro skvělou rekonstrukci Městského muzea v Jaroměři
Městské muzeum v Jaroměři – Wenkeův obchodní dům

Hradec Králové

V pražském Obecním domě byly slavnostně vyhlášeny výsledky 22. ročníku soutěže muzeí s názvem Gloria musaealis a na úžasném 3. místě se v celorepublikové konkurenci v kategorii Muzejní počin roku objevilo Městské muzeum v Jaroměři, které cenu získalo především za úžasnou rekonstrukci Wenkeova obchodního domu, kde muzeum sídlí.
Jakub Schmidt

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Já si toho toku deváté. Posloucháte ČRo Hradec Králové? No, já myslím, že to bylo někdy v polovině května, co byli v pražském Obecním domě slavnostně vyhlášeny výsledky 20. ročníku soutěže muzeí Gloria muzea a Lisa. Na úžasném třetím místě se letos v celorepublikové konkurenci v kategorii Muzejní počin roku objevilo Městské muzeum v Jaroměři, které cenu získalo především za úžasnou rekonstrukci Wenkeová obchodního domu, kde muzeum sídlí. No a tak je za nové expozice ředitel Městského muzea v Jaroměři Rudolf Havelka. Je tady dneska s námi.

  • Tak dobré ráno, pane řediteli. Ráno. Děkuji za.

  • Pozvání do dnešního vysílání a zdravím vás i naše posluchače a blahopřeji.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají

Vybíráme z e-shopu Českého rozhlasu