Host ve studiu

Dobruška má za sebou akci Kulový blesk. Městský úřad zeštíhlil a z 5 budov se přestěhoval do 3

Host ve studiu

Dobruška má za sebou akci Kulový blesk. Městský úřad zeštíhlil a z 5 budov se přestěhoval do 3
Renesanční radnice s věží v Dobrušce

Hradec Králové

Míříme do druhého největšího města na Rychnovsku. Dobruška leží v krásné a malebné krajině, proslavil ji samozřejmě román Aloise Jiráska F. L. Věk. A po posledních komunálních volbách tam radnici šéfuje starosta Miroslav Sixta, zvolený za Sdružení nezávislých kandidátů - Veřejnost pro všestranný rozvoj Dobrušky.
Jakub Schmidt

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • No, já jsem slíbil, že se v Dobrém ránu dnes ještě vydáme do Dobrušky, takže to děláme právě teď. Míříme tedy do druhého největšího města.

  • Na Rychnovsku, které leží v krásné malebné krajině, proslavil do vršku samozřejmě Jiráskův román f. L. Věk. Po posledních volbách tam mají starostu Miroslava Sixtová, zvoleného za Sdružení nezávislých kandidátů veřejnost pro všestranný rozvoj Dobrušky. No a ten je tedy dnes a právě teď naším dnešním ranním hostem. Pane starosto. Dobrý den. Vítám vás. Dobrý den. Tak bychom se tady spolu naposledy viděli v dubnu minulého roku. Jak jsem se tak díval, tak co je od té doby v Dobrušce nového? Já vím, že jste prošli velkým stěhováním.

  • Přesně tak. Městský úřad vlastně město koupilo v uplynulých letech budou bývalé Univerzity Karlovy, to je velký komplex. Dřív tam bylo ubytování a samozřejmě se tam připravili zahraniční studenti na studium v Praze a ten objekt jsme se rozhodli využít jako městský úřad s tím, že vlastně ta budova byla postavená jako Okresní úřad v 50. letech, takže já jsem to nazval tu kulový blesk, blesk a ne a jsme tam přestěhování. Úřad se tak zeštíhlil. Vlastně z pěti budov, kde jsme, kde jsme sídlili, tak jsme zeštíhlili úřad jen na tři budovy. Určitě je to teďka řeknu, moderně pojatý úřad a ten servis pro občany Dobrušky a samozřejmě okolí, protože jsme vlastně úřad s rozšířenou působností, tak nabízíme týká komplexní služby.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají