Host ve studiu

Archeologický objev roku? Jsou kmeny z Hradce Králové pravěké čluny dlabané z jednoho kusu dřeva?

Host ve studiu

Archeologický objev roku? Jsou kmeny z Hradce Králové pravěké čluny dlabané z jednoho kusu dřeva?
Královéhradečtí archeologové zkoumají dva částečně opracované kmeny, které stavbaři objevili na staveništi u hradecké fakultní nemocnice

Hradec Králové

Královéhradečtí archeologové zkoumají dva částečně opracované kmeny, které stavbaři objevili v polovině října na staveništi u hradecké fakultní nemocnice. Odborníci pracují s hypotézou, že by mohlo jít o nedokončené monoxyly, tedy čluny dlabané pravěkými lidmi z jednoho kusu kmene. Pokud by se to potvrdilo, tak půjde o nález evropského významu. 
Jakub Schmidt

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Královéhradečtí archeologové zkoumají dva částečně opracované kmeny, které stavbaři objevili v polovině října na staveništi u hradecké fakultní nemocnice. No a co jí s hypotézou, že by mohlo jít o nedokončené, mu? Nosili tedy čluny dlabané pravěkými lidmi z jednoho kusu kmene. A k.

  • Pokud by se to potvrdilo, tak to bude nález evropského významu. No a povídat si o tom teď budeme v Dobrém ránu s archeology Radomírem Tichým a Radkem Bláhou, které tady oba vítám. Dobrý den, pánové. Dobré ráno. Dobré ráno.

  • Dobrý den. Tak možná řekněte sami, ať to neříkám já. Co se to tedy povedlo tady u Fakultní nemocnice v Hradci Králové najít, pane Bláho.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají