Host ve studiu

900 let od první písemné zmínky o Miletínu. Setkali se tam kníže Vladislav I. a biskup Ota Bamberský

Host ve studiu

900 let od první písemné zmínky o Miletínu. Setkali se tam kníže Vladislav I. a biskup Ota Bamberský
V malé obci Miletín můžeme navštívit zámek, kostel Zvěstování Panny Marie a několik dalších kulturních a historických památek. Je tu také rodný domek Karla Jaromíra Erbena

Hradec Králové

Vypravíme se do miletínské kotliny, do města, které najdeme uprostřed údolí na úpatí hory Zvičiny mezi Dvorem Králové a Hořicemi. Přestože má Miletín něco kolem tisícovky obyvatel, tak společenský ani sportovní život tam nezahálí, je velice pestrý. Miletín je rodištěm Karla Jaromíra Erbena a také milovaným domovem tamního starosty Miroslava Noska zvoleného za Starosty a nezávislé.
Jakub Schmidt

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • No a já jsem slíbil, že se dnes ještě vypravíme do miletínské kotliny, do města, které najdeme uprostřed údolí na úpatí hory z Vysočiny mezi Dvorem Králové a Hořicemi. Přestože má Miletín něco kolem tisícovky obyvatel, tak společenský ani spor tom, že v ní život tam nezahálí, je velice pestrý. Miletín je tak, jak už jsme se dozvěděli z dnešní ranní soutěže, rodištěm Karla Jaromíra Erbena. No a milovaným domovem miletínského starosty Miroslava Noska zvoleného za Starosty a nezávislé. Tak ho to vítám, pane starosto. Dobrý den. Dobré ráno. Dobrý den. Jak byste Miletín do představil vy? Já už jsem tady něco mála řekl.

  • Prozradil. Tak tak mě latiny strašně krásný město v krásném prostředí, kde máme rybníky, zvlněnou pahorkatinou, krásný louky a myslím, že máme velký štěstí, že to můžeme bydlet a žít.

  • Navíc pod většinou vlastně.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají

Vybíráme z e-shopu Českého rozhlasu