Host ve studiu

50 let za šicím strojem! Šikovné ruce Evy Tatouškové tvoří úžasné kroje, uniformy i dobové oblečení

Host ve studiu

50 let za šicím strojem! Šikovné ruce Evy Tatouškové tvoří úžasné kroje, uniformy i dobové oblečení
Eva Tatoušková šije a opravuje kroje, uniformy i dobové oblečení

Hradec Králové

Představíme vám Evu Tatouškovou z Nového Města nad Metují a především její šikovné ruce. Ty umí ušít nádherné lidové kraje pro muzea i folklorní soubory. Vytváří i dobové oblečení nebo historické uniformy. Za šicím strojem strávila už 50 let, přičemž šitím krojů a dobových oděvů se věnuje od 90. let minulého století. Eva Tatoušková za své umění také obdržela i ocenění Zlatý kolovrat.
Jakub Schmidt

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Posloucháte ČRo Hradec Králové. No a já jsem slíbil, že vám ještě dnes představíme paní Evu Tatouškovou z Nového Města nad Metují a její šikovné ruce, především, které umí ušít lidové kroje pro muzea i folklorní soubory, dobové oděvy nebo třeba vojenské historické uniformy. Paní Eva slaví za šicím strojem 50 let, přičemž šití lidových krojů a dobových oděvů se věnuje od začátku 90. let. No a za své umění v minulosti obdržela i cenu Zlatý kolovrat.

  • Paní Evo, dobrý den. Vítejte. Dobrý den. A blahopřeji. Jak u toho výročí 50 let uteklo. Takže otekla.

  • Co vás přivedlo k šití? Byla to vaše láska a zájem? Třeba už od malička, od dětství?

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají