Host Radiožurnálu

V Libyjské poušti jsem si sáhl na dno, vypráví cestovatel. Objevuje svět ve stopách Hanzelky a Zikmunda

Host Radiožurnálu

V Libyjské poušti jsem si sáhl na dno, vypráví cestovatel. Objevuje svět ve stopách Hanzelky a Zikmunda
Na vrcholu sopky Piton de la Fournaise, cestovatel Tomáš Vaňourek, Expedice Z101

Radiožurnál

Expedice Z101. Tak se jmenuje projekt dobrodruha Tomáše Vaňourka, který se opět vydal na cestu po stopách Hanzelky a Zikmunda. V Asii už byl, nyní má za sebou také africkou etapu z Tuniska do ostrovních rájů. „Asijská cesta byla vlastně přípravou na africkou cestu, chtěli jsme si vyzkoušet, zda to vůbec bude možné. Sám pan Zikmund říkal, že tak, jak procestovali Afriku tehdy oni, už dneska možné není,“ říká cestovatel, který své zážitky popisuje v knize Expedice Z101.
Vladimír Kroc

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Expedice z 101. Mladý dobrodruh Tomáš Vaňourek se opět vydává cestou Hanzelky a Zikmunda, tentokrát v doprovodu odbornice na Afriku Lindy Piknerové. Tak to čtu už z přebalu knížky, která se jmenuje cestou Hanzelky a Zikmunda. To už je tedy podtext expedice 101. 1. část z Tuniska do ostrovních rájů. Africká etapa Tomáše. Vy už jste se vydal po stopách Hanzelky a Zikmunda do Asie. Tehdy to bylo s Lukášem sochou. Jaká to byla zkušenost?

  • Byla to mimořádná zkušenost. Tak ona Asie srovnávat i s Afrikou samozřejmě nejde. Ta Asie byla mnohem snazší, ale já si myslím, že to největší bylo vystoupení z toho, ne komfort nebo vstoupení do toho ne komfortu, že jsme byli devět měsíců vlastně na cestě a bylo to intenzivní, velmi intenzivní prožitky a to v člověku zanechá stopu a tam si vlastně uvědomíte si to máte rád anebo ne.

  • 130000 km za těch devět měsíců. To není málo. To nás neodradilo od té myšlenky pustit se ještě do Afriky.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají