Host Radiožurnálu

Tanec je náš jazyk, musí vyjadřovat děj. S tanečníky pracuji jako s herci, říká choreograf Bubeníček

Host Radiožurnálu

Tanec je náš jazyk, musí vyjadřovat děj. S tanečníky pracuji jako s herci, říká choreograf Bubeníček
Jiří Bubeníček

Radiožurnál

Pro Pražský komorní balet nastudoval celovečerní příběh La Strada. Tanečník Jiří Bubeníček je také choreograf a pustil se do zpracování strhujícího příběhu o lásce a krutosti z cirkusového prostředí na motivy stejnojmenného filmu Federica Felliniho. Kde všude vlastně Jiří Bubeníček získával zkušenosti? A liší se nějak atmosféra v baletu velkého italského nebo velkého německého divadla? Odpovídá ve víkendovém Radiožurnálu.
Vladimír Kroc

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Cirkuse fantastický. Je to okouzlující říše divů, která uchvacuje publikum po generace. Láká nás vstoupit do světa magie, překypujícího vzrušením a dobrodružstvím. To říká náš dnešní host, světově proslulý tanečník a choreograf Jiří Bubeníček. Dobrý den. Dobrý den. Cirkusové prostředí vás fascinuje možná i proto, že spolu s bratrem pocházíte z cirkusové rodiny.

  • Přesně tak. Já jsem se narodil do cirkusové rodiny, oni se milovali pět party a vlastně to byla moje máma, můj táta, dědeček, babička, strýc, jeho žena, vlastně celá rodina.

  • Co pro vás to znamenalo v dětství a co to pro vás znamená dnes?

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají