Host Radiožurnálu

Pohybový aparát je vystaven naší vůli i zvůli, odráží se na něm naše zacházení. Práh bolesti si můžeme nastavovat, říká fyzioterapeutka

Host Radiožurnálu

Pohybový aparát je vystaven naší vůli i zvůli, odráží se na něm naše zacházení. Práh bolesti si můžeme nastavovat, říká fyzioterapeutka
Fyzioterapeutka Šárka Hanušová

Radiožurnál

Proč musí fyzioterapeuté nejčastěji řešit důsledky psychické zátěže na fyzické úrovni? A je možné subjektivně si umanout, že nás tělo nebolí? „Pokud budu vnímat impulzy mnohem intenzivněji, potom něco, co bych v jiné situaci nevnímala jako bolest, mě najednou může bolet. Je to otázka vlastní ochoty, lenosti a otázka schopnosti duševně pracovat,“ vysvětluje doktorka Šárka Hanušová z centra fyzioterapie v Praze na Zličíně. Moderuje Vladimír Kroc.
Vladimír Kroc

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Hostem Radiožurnálu je dnes doktorka Šárka Hanušová z centra fyzioterapie v Praze na Zličíně. Dobrý den. Dobrý den. Vím, že v poslední době řešíte nejčastěji důsledky psychické zátěže na fyzické úrovni. Proč?

  • Domnívám se, že to je velkým tlakem, který je na dnešní společnost vystavovaný, ať už je to prostřednictvím médií, protože většina zpráv vlastně jsou záporné. Možná je to i vlastně tlakem obecně na to, aby lidi vydávali větší výkony víc vydělávali.

  • Byly společensky úspěšný. Těžko říct, ale ty důsledky jsou vlastně na pohybovém aparátu poměrně zřetelné a přibývá pacientů, kteří vlastně přicházejí s bolestí z tohoto důvodu.

Více z pořadu