Host Radiožurnálu

Neplodnost je častější u mužů. Měli by chodit na vyšetření spermií stejně jako k zubaři, radí lékařka

Host Radiožurnálu

Neplodnost je častější u mužů. Měli by chodit na vyšetření spermií stejně jako k zubaři, radí lékařka
Oplodnění

Radiožurnál

Neplodných párů v Česku přibývá. Aktuálně má každý pátý pár problém s početím. „Civilizační možnosti si vyžadují jiný pohled na život, na svět, takže lidé odsouvají svůj reprodukční potenciál do pozdějšího věku. Ne vlastní vinou, ale doba si to žádá,“ uvádí příčiny Milada Brandejská, lékařka oboru porodnictví a gynekologie.
Patricie Strouhalová

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Ano, zdravíme vás. S naším dnešním hostem je paní doktorka Milada Brandejská, vedoucí lékařka pražské kliniky Evropy v. V. A členka České gynekologické a porodnické společnosti. Pěkně vás tu vítám. Dobrý den.

  • Dobrý den. A děkuji za pozvání. No když?

  • Řekneš svými vteřinami všemi mě čase, jak bych závodník byl slušný. Pak pán, pak vítěz na širé si zemi. A co víc, pak synu můj si muž. Tak tímto končí báseň Rudyarda Kiplinga. Když překladu Otokara Fischera. Tak proč patří právě tato báseň i k vašim oblíbeným?

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají