Host Radiožurnálu

Některé léky jsou pro ledviny napůl jedy, varuje nefrolog. Jak by měla vypadat péče o ledviny?

Host Radiožurnálu

Některé léky jsou pro ledviny napůl jedy, varuje nefrolog. Jak by měla vypadat péče o ledviny?
Ivan Rychlík, nefrolog a přednosta Interní kliniky FN Královské Vinohradyv

Radiožurnál

Kouření, přehnané pití kávy, nadužívání léků, které ledvinám škodí. Co všechno vadí ledvinám? A jak by měla vypadat jejich prevence? Nefrolog a přednosta Interní kliniky FN Královské Vinohrady Ivan Rychlík byl hostem moderátorky Patricie Strouhalové. „Správná prevence se sestává ze správného režimu života, lidé po padesátce by měli chodit na preventivní kontrolu,“ připomíná lékař, který je také nastupujícím předsedou České nefrologické společnosti.
Patricie Strouhalová

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Dobrý den. Zdravíme z vysílání víkendového Radiožurnálu šest minut po 10.. Naším hostem je dnes pan prof. Ivan Rychlík, nefrolog a přednosta interní kliniky třetí lékařské fakulty a Fakultní nemocnice Královské Vinohrady. Vítám vás tady. Dobrý den.

  • Dobré ráno. Děkuji za pozvání.

  • Tato klinika vlastně dnes patří mezi největší interní kliniky. Vy jste také vědeckým sekretářem evropské nefrologické společnosti a nastupující předseda České nefrologické společnosti. Jestli jsem to dobře spočítala, tak za 14 dní se jím stanete. Tak jsem si tak jako říkala, co vy vlastně jste?

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají

Vybíráme z e-shopu Českého rozhlasu