Host Radiožurnálu

Měla jsem šicí stroj po mámě a do všeho jsem šla po hlavě, vypráví módní návrhářka žijící v Bolívii

Host Radiožurnálu

Měla jsem šicí stroj po mámě a do všeho jsem šla po hlavě, vypráví módní návrhářka žijící v Bolívii
Edita Vojtková

Radiožurnál

V 19 letech odcestovala do Jižní Ameriky, brala to tak trochu jako útěk před realitou rodinné tragédie. Dnes je Edita Vojtková v Bolívii úspěšnou módní návrhářkou, zakladatelkou nadace, učitelkou jógy, maminkou čtyř dětí. A napsala knihu Den, kdy jsem se poznala, která vychází v Česku. „Se sebelítostí člověk zůstává sám, protože to nikoho vlastně nezajímá. Nejlepší je, když si to v nitru vyřeší,“ říká v rozhovor s moderátokou Patricií Strouhalovou.
Patricie Strouhalová

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Hostem vysílání víkendového Radiožurnálu je dnes Edita Vojtková, autorka motivační knihy, která teď v Česku vychází. Je to kniha. Den, kdy jsem se poznala. Přiletěla jste z Bolívie. Já vás tady vítám. Dobrý den. Dobrý den. Moc děkuji za pozvání. Já jsem fakt moc nadšená. No. Z čeho jste se vlastně potřebovala vypsat. Když jsem se podívala na první stránky, tak vy tam píšete? Tuto knihu jsem začala psát plná ega, abych se osvobodila od bolesti, ale dokončila jsem ji srdce. Tak kdybychom četli tu první verzi, jaká by?

  • Byla. No tam vysvětluje v té knize, že jsi mi psala třikrát. Toto jsem tam napsala na začátku, protože to tak opravdu bylo, že ze začátku jsem si říkala vždycky, čím jsem si tím prošla, jaká jsem byla strašná chuť. Jinak ano. Jako je takto sama sobě, sama sobě jsem se litovala. Právě proto jsem cítila, že jako pořád jsem si za něčím honila. Vlastně jsem odešla před 30, nebo odletěla spíš z před 30 lety do Bolívie, abych si já si sama sobě něco dokázala, abych dokázala, že na něco mám. Ano. Já jsem byla taková nejistá, tak jsem asi na to potřebovala nějakou jinou zem, abych si něco dokázal. A pořád jsem se za něčím honila. Takže jsem to, co jsem si dala do hlavy, tak jsem to nějak získávala, že se ta vlastně začala být docela známou módní návrhářkou a tak. Ale dost jako síly my to mě to stálo. No a tak jsem si říkala no a tak mám tolik příběhů na zapsáni, tak já to napíšu ještě ještě ke všemu, co jsem dokázala.

  • Ještě k tomu budu spisovatelka já.

Více z pořadu