Host Radiožurnálu

Lidé znají Radegasta. Ale jenom kvůli pivu. O slovanských bozích vědí pramálo, říká režisérka pohádky Největší dar

Host Radiožurnálu

Lidé znají Radegasta. Ale jenom kvůli pivu. O slovanských bozích vědí pramálo, říká režisérka pohádky Největší dar
Marta Gerlíková a František Segrado, který měl původně ztvárnit boha Radegasta, ze zdravotních důvodů ho musel vystřídat Pavel Nový

Radiožurnál

Platí za uznávanou zpěvačku lidových písní za doprovodu cimbálových muzik. Spolek pro zachování valašských tradic jí udělil titul valašská dcerka za propagaci Valašska v kultuře a umění. Daří se jí ale i na režisérském poli. Její pohádka Největší dar je právě k vidění v českých kinech. Co pro Martu Gerlíkovou znamenají tradice? A proč se rozhodla pro žánr pohádky?
Patricie Strouhalová

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Pět a půl minuty po 10. hodině tedy opravdu mohu přivítat našeho dnešního hosta. Je to režisérka, také zpěvačka Marta Gerlíková. Vítám vás tady.

  • Dobrý den dopoledne vám i vašim posluchačům. Děkuji moc.

  • Za to, že jste přijela z Valašského Meziříčí. Ostatně teď v Zelené vlně jsme slyšeli, že je tam dopravní nehoda. Naštěstí toto vás nepotkalo. Jaká byla cesta do Prahy?

Více z pořadu