Host Radiožurnálu

Kempování asi máme v genech. Pořád si myslím, že cestování pod stanem je do jisté míry zajímavé a sexy, říká organizátor Výstavy stanů

Host Radiožurnálu

Kempování asi máme v genech. Pořád si myslím, že cestování pod stanem je do jisté míry zajímavé a sexy, říká organizátor Výstavy stanů
Kempování pod stanem (ilustrační foto)

Radiožurnál

Na výstavišti v Letňanech se právě koná 27. ročník Výstavy stanů. „Myslím, že skoro od počátku už je to největší akce svého druhu. Přičítáme to tomu, že stany se prostě hůře prezentují v kamenném obchodě. Toto je jedna z velmi mála příležitostí, kdy si můžete stovky stanů prohlédnout na vlastní oči,“ říká v pořadu Host Radiožurnálu jeden z organizátorů, Ondřej Žák ze společnosti 4camping. Moderuje Vladimír Kroc.
Vladimír Kroc

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Hostem Radiožurnálu je dnes jeden z organizátorů výstavy stanů na výstavišti v Letňanech Ondřej Žák ze společnosti Ford kempink. Dobrý den. Dobrý den. Letošní výstava je už 27. ročník s Lechem. K vašemu věku jste nemohl být mezi zakladateli. Čemu přičítáte takovou popularitu stanování u nás?

  • Já myslím, že to vychází asi jako z historických okolností, že dříve to cestování bylo hodně fokusovaný na tu domácí cestování, na to domácí poznávání. A nejlevnější způsob, jak já si to teda vybavuji z těch dob, tak bylo prostě toto tam.

  • No ale od roku 89 už se svět otevřel. Takže máte pocit, že sice jezdíme dál než za humna, ale ale pořád tam, protože jsme si na to nějak zvykl.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají

Vybíráme z e-shopu Českého rozhlasu