Host Radiožurnálu

Jsem samotář a sólista. Zemřel divadelník a zakladatel a ředitel Studia Ypsilon Jan Schmid

Host Radiožurnálu

Jsem samotář a sólista. Zemřel divadelník a zakladatel a ředitel Studia Ypsilon Jan Schmid
Zakladatel a ředitel Studia Ypsilon Jan Schmid

Radiožurnál

Výtvarníci prý většinou bývají introverti, kteří vyhledávají samotu ve svém ateliéru, divadelníci prý zase extroverti s touhou se předvádět. „To já jsem samotář a sólista,“ podotýká v rozhovoru s Václavem Žmolíkem v roce 2013 Jan Schmid, režisér, výtvarník, scenárista, divadelní šéf, herec a v neposlední řadě zakladatel pražské Ypsilonky.
Václav Žmolík

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Dobré dopoledne. Moje pozvání dnes přijal režisér, výtvarník, scénárista, divadelní šéfa, herec, zakladatel pražské y Jan Schmid. Vítám vás. Dobrý den. Zapomněl jsem na něco?

  • Nezapomněl. A když se na mě hodný a spisovatel bych přece mohl dodat no to to ano. Toho pedagog to docela souvisí. Ale s tím vším, co dělám, já to beru, že to je jeden kadlub, který se tak jako kam až má ty hranice té celistvosti, tam prostě člověk existuje.

  • Takže Schmidt by mohla být další profese jako souhrn škod. Proces. Tak na čem se budu pamatovat, jak jsme mluvili? Ano, ale já si říkám výtvarníci. Ti bývají většinou introverti, co vyhledávají samotu ve svém ateliéru, divadelníci zase extroverti s touhou předvádět se. Jak to máte vy? Tak zvláštně namíchané, že se ve vás potkalo obojí?

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají

Vybíráme z e-shopu Českého rozhlasu