Host Radiožurnálu

Jak vrátit dobrodružství do výchovy mladých? Tváříme se, že svět je a priori nebezpečný, musíme odstraňovat bariéry, říká Pokorný

Host Radiožurnálu

Jak vrátit dobrodružství do výchovy mladých? Tváříme se, že svět je a priori nebezpečný, musíme odstraňovat bariéry, říká Pokorný
Aleš Pokorný, jeden z organizátorů Konference odvahy a dobrodružství

Radiožurnál

„Chvála kroků do neznáma.“ To má být chystaná Konference odvahy a dobrodružství. Jak důležité jsou pro budování vztahů společné zážitky? „Rádi říkáme, že dobrodružství spojuje. To, co spolu prožijeme v nějaké nepřízni, nás opravdu dokáže velmi posílit po vztahové stránce,“ popisuje jeden ze zakladatelů nadačního fondu Dobrodružné výchovy v přírodě a také prázdninové školy Lipnice, Aleš Pokorný.
Vladimír Kroc

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Chvála kroků do neznáma. To má být chystaná konference odvahy a dobrodružství. Stojí za ní jako jeden z organizátorů Aleš Pokorný, host Radiožurnálu. Vítejte. Dobrý den. Dobrý den. Kdo bude mezi řečníky na té konferenci?

  • Řečníků je poměrně dost. Když vezmeme jenom klasický kynout řečníky, tak máme čtyři, protože nás zajímá pohled na odvahu a dobrodružství. Očima sociologa. To bude Martin Buchtík očima psychologa tím bude Vladimír Kmoch. Nevyhneme se ani pohledu očima řekněme dnešního byznysu, světa práce. Tam bude hostem Hana Součková. A nebude chybět pochopitelně ani zástupce, řekněme pedagogické obce. To bude Ivan Růžička, učitel, ředitel.

  • Koho chcete oslovit? Zejména cílíme na skupinu pedagogů formálního i neformálního sektoru, jak se dneska říká, to znamená učitelé, ředitelé základních středních škol, řekněme a potom určitě oddílová vedoucí, pracovníky domů dětí mládeže, vychovatele, sportovní trenéry, kohokoliv, kdo má co do činění s výchovu a vzdělávání dětí mládeže.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají