Host Radiožurnálu

Interiér má obrovský vliv na to, jak se cítíme, jak žijeme naše životy a jak jsme odvážní, říká designerka Šmídová

Host Radiožurnálu

Interiér má obrovský vliv na to, jak se cítíme, jak žijeme naše životy a jak jsme odvážní, říká designerka Šmídová
Iva Šmídová, interiérová designerka a autorka knihy Útulný domov

Radiožurnál

Iva Šmídová je interiérová designerka a autorka knihy Útulný domov. Proč by si lidé měli dát záležet na tom, jak vypadá jejich domov? Jaký typ podlahy bychom měli zvolit, pokud chceme doma chodit bosi? A je její byt bezchybný? „Nejde o to vytvořit dokonalý interiér. To je mýtus – dokonalost neexistuje a zabíjí kreativitu,“ popisuje Šmídová ve víkendovém Radiožurnálu.
Patricie Strouhalová

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Ano. Dobrý den. Tím hostem je bytová designérka, návrhářka interiérů. Taky můžeme říct, je to Iva Šmídová. Pěkně vás tu vítám. Dobrý den. Dobrý den. Vy jste vy?

  • Studoval a textilní navrhl. Taky jste napsal a teď nově knížku útulný domov krok za krokem. Kde vlastně pohromadě vy dáváte všechny vaše životní zkušenosti, i ty profesních. Samozřejmě.

  • A nepřijde vám, že byste třeba tímto, když je všechno na jednom místě a člověk si vlastně můžete to zařídit sám. Takže nepotřebuje nikoho takového, jako jste vy a vaši kolegové, tedy návrháři interiérů, že tím přijdete o svoji výlučnost?

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají