Host Radiožurnálu

Genetické testy jsou základem prevence. Predispozicím lze přizpůsobit životní styl, radí genetička

Host Radiožurnálu

Genetické testy jsou základem prevence. Predispozicím lze přizpůsobit životní styl, radí genetička
Genetička a mikrobioložka Martina Borčinová

Radiožurnál

Geny jsou neměnné a podílejí se velkou měrou na tom, kým jsme. Dají se ale geny ošálit? Kdy nám zděděné varianty genů mohou život ulehčit, a kdy ho naopak zkomplikovat? Jak naši náladu ovlivňuje náš střevní mikrobiom? A je v našich genech zakódovaná třeba nadváha? Hostem nedělního Radiožurnálu byla genetička a mikrobioložka Martina Borčinová.
Patricie Strouhalová

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Ano, zdravíme z vysílání víkendového Radiožurnálu šest minut po 10.. Dnes je naším hostem genetička a mikrobioložka Martina Bor činy. Vítám vás tady, paní doktorko. Dobrý den. Řekněte mi, pátráte po tom vy sama, co máte v genech? No, to je, to je jasné, že ano. A co tam máte? Jaká je vaše genetická výbava?

  • No, ještě pořád pátrám, pátrám dál, protože genetika se pořád dál vyvíjí, ale není vlastně smyslem života poznat sebe sama. A geny jsou to, kým jsme.

  • A co teď dělá Sirius? Až kocour?

Více z pořadu

Vybíráme z e-shopu Českého rozhlasu