Host Lucie Výborné

Z vrahů a zločinců se dělají celebrity, přiznává autor knihy o sériovém vrahovi Roubalovi

Host Lucie Výborné

Z vrahů a zločinců se dělají celebrity, přiznává autor knihy o sériovém vrahovi Roubalovi
Ondřej Krotil ve studiu Českého rozhlasu Hradec Králové

Radiožurnál

V 90. letech nebylo možné se v médiích nepotkat se jménem Ivana Roubala, mimořádně krutého a chladnokrevného sériového vraha, který byl obviněn z osmi vražd. Zasvěcení lidé si jsou jistí, že jich spáchal ještě mnohem víc. Publicista Ondřej Krotil, autor knihy Zabiju tě pro pár stovek, věnoval bádání o tomto tématu půl roku života. „Dozvěděl jsem se mnoho informací, které jsou nové,“ vysvětluje, proč se rozhodl případ sériového vraha znovu připomenout ve své knize.
Lucie Výborná

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Posloucháte podcast pořadu Host Lucie Výborné. V 90. letech nebylo možné se v médiích nebo se jménem Ivana Roubala dneska víme, že to byl sériový vrah, mimořádně krutý a chladnokrevný, který byl obviněn z osmi vražd. Ale zasvěcení lidé jsou si jistí, že Roubal jich spáchal mnohem víc. Mým hostem je dneska, publicista a autor knihy zabiji tě, Ondřeji krotil, vítám vás tady. Dobrý den. Dobrý den. Vy jste tomu bádání a té knize dal rok a půl života. Ano. A já jsem si říkala, proč chce někdo dát rok a půl života něčemu, o čem si vlastně nejsem úplně jistá, jestli stojí za zmínku v médiích, protože Roubal pro mě = zlo.

  • Ta kriminalistika je můj koníček a snažím se hledat nový informace, který ještě nezazněly. Jsem ochoten u některých kauz třeba tomu opravdu zasvětit na rok a půl. A prapůvodně se mu Roubala vůbec nečekal, že se dozvím něco nového, ale nakonec to bylo naopak, že jsem se dozvěděl mnoho informací, který jsou nové, a řekl jsem si, že právě bych to sepsal.

  • Do Hrabalova života zasáhla jeho partnerka, mimochodem dodnes žijící v knize. Říkáte Hana. Ano. Je možné s ní mluvit?

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají