Host Lucie Výborné

Teď máme 22 embryí a hledáme ověřenou proceduru, říká Rabas. Podaří se zachránit nosorožce bílého?

Host Lucie Výborné

Teď máme 22 embryí a hledáme ověřenou proceduru, říká Rabas. Podaří se zachránit nosorožce bílého?
Přemysl Rabas, ředitel Zoo Dvůr Králové

Radiožurnál

Když se řekne safari park ve Dvoře Králové, umí i laická veřejnost jedním dechem dodat nosorožec bílý severní. Teď už jsou z celé původní světové populace tohoto druhu na živu jenom dvě samice, obě jsou narozené v Zoo Dvůr Králové. „Nosorožcům dal na planetě prodloužený čas Josef Vágner. Kdyby je tehdy nedovezl, tak by dneska byli vyhubení,“ vyzdvihuje roli zakladatele královédvorské zoo její současný ředitel Přemysl Rabas.
Lucie Výborná

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Posloucháte podcast pořadu Host Lucie Výborné. Se mnou ve studiu ředitel safari parku Dvůr Králové Přemysl Rabas. Vítám vás tady. Dobrý den. Dobrý den, říkala jsem těsně, než jsme začali rozhovor. Profesionální deformace moderátora. Jsou sluchátka. Jaká je profesionální deformace ředitele zoo?

  • Je to jsou takový záludný otázky profesionální deformace. Není to zas, ale.

  • Veterináři, veterinář ne, jako, ale tak jako ředitel zoo může být ekonom, manažer, kdokoliv, takže to se asi nedá jako nějak zobecnit.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají