Host Lucie Výborné

Otázky místo domněnek, já-formulace nebo pauza než odpovíte. Psycholog radí, jak na zdravou komunikaci

Host Lucie Výborné

Otázky místo domněnek, já-formulace nebo pauza než odpovíte. Psycholog radí, jak na zdravou komunikaci
pár - dvojice

Radiožurnál

Psycholog a psychoterapeut Tomáš Kvapilík se soustředí na partnerské vztahy. Proč nejčastěji selhává vzájemná komunikace? Jde dohromady práce psychologa a influencera na sociálních sítích? A jak tyto sítě narušují naši komunikaci? „Sociální sítě svádí k tomu, komunikovat osekaně, ale taky tam trávit čas, který by mohl být tráven kvalitněji v osobním kontaktu s druhým člověkem,“ popisuje Tomáš Kvapilík. Poslechněte si rozhovor Vladimíra Kroce.
Vladimír Kroc

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Zůstává.

  • Dialog, empatie, změna. To jsou stavební prvky zdravé komunikace podle psychologa a psychoterapeuta Tomáše Kvapila. Dobrý den. Dobrý den. Co je nejčastější příčinou rozpadu vztahu? Dá se to říct?

  • Nevím, jestli se to dá takto zobecnit. Můžeme vycházet z toho, co já zažívám ve své praxi nebo co čerpám z výzkumu. Takový můj nejčastější zážitek je, že ti dva se setkají s různými očekáváními. Ta očekávání ve vztahu úplně nesdílejí, nemluví o nich, neupřesňují je. Spíš si přejí, aby ten druhý splňoval jejich představy, jejich nějaké projekce, když to řeknu odborně, a nemají úplně tu ochotu tam být s tím druhým takovým, jakým je, jaký má potřeby, jaký má emoce a jakou má historii. Ta hysterie vztahů.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají