Host Lucie Výborné

Nevidím moc velký rozdíl mezi závislostí na sociálních sítích, alkoholu či drogách. Projevy jsou totožné, tvrdí adiktolog Sklenář

Host Lucie Výborné

Nevidím moc velký rozdíl mezi závislostí na sociálních sítích, alkoholu či drogách. Projevy jsou totožné, tvrdí adiktolog Sklenář
Ondřej Sklenář, adiktolog

Radiožurnál

Právě probíhá Suchej únor – kampaň podporující alkoholovou abstinenci. V poslední době je však jasně vidět, že mezi závislými nejsou jen určité kategorie. „Za poslední tři roky je opravdu enormní zájem a nárůst počtu uchazečů o léčbu. Máme plné kapacity,“ říká Ondřej Sklenář, adiktolog a ředitel obecně prospěšné organizace Magdaléna, která léčí lidi ze závislostí. Co za závislostmi stojí? A jak může pomoci okolí závislého? Poslechněte si celý rozhovor.
Lucie Výborná

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Posloucháte podcast pořadu Host Lucie Výborné.

  • Se mnou ve studiu adiktolog a ředitel organizace Magdaléna, obecně prospěšné společnosti, která se specializuje na léčbu závislosti. Ondřej Sklenář. Takto tady vítám. Dobrý den. Dobrý den. Já ještě jednou se vrátím k citaci z toho vašeho z těch vašich sociálních sítí, kde jste psal muži, ženy, děti, starci, dělníci, doktoři, učitelé, úředníci, právníci, prodavačky, chudáci boháči, vzdělaní i nevzdělaní. Z Prahy i z vesnice chodí všichni na adiktologie. A vím, že když jsme si povídali během COVIDu, tak jsem měla takový pocit, že to není ještě tak zlé. Tehdy jsme se bavili o ženách.

  • Je to tak. A teď už chodí všichni, oni chodili. Předtím všichni, ale to, co pozorujeme, je za ty poslední tři roky je opravdu enormní zájem a nárůst počtu uchazečů o léčbu u nás. Takže zatímco opravdu ty tři roky zpátky my jsme byli schopni, když někdo zavolal a měl zájem o léčbu, ho během týdne, maximálně dvou přijmout dneska nejsme schopní. Máme plnou kapacitu.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají