Host Lucie Výborné

Nepál buď milujete, nebo nenávidíte. Nejhorší zážitek byla horečka dengue v Jakartě, říká cestovatel Bitman

Host Lucie Výborné

Nepál buď milujete, nebo nenávidíte. Nejhorší zážitek byla horečka dengue v Jakartě, říká cestovatel Bitman
Chlapci u snídaně v Nepálu

Radiožurnál

Vystudoval speciální pedagogiku a fyzioterapii, povahou je velký dobrodruh. Ačkoli Martina Bitmana velmi naplňuje práce vychovatele v Jedličkově ústavu, kde se věnuje dětem s hendikepem, rád se také vydává na cesty. „Je to zdravá droga. Když nejsem půl roku nebo rok někde na cestě, je to se mnou k nevydržení,“ popisuje s úsměvem. O svých zážitcích napsal knihu Deset let na cestách. Poslechněte si rozhovor!
Lucie Výborná

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Posloucháte podcast pořadu Host Lucie Výborné.

  • Hezké dopoledne v pátek, tak jsem si říkala, že by se mohla hodit nějaká inspirace na cesty. Můj dnešní host je totiž fotograf i cestovatel, i když vystudoval speciální pedagogiku a fyzioterapii. Je to Martin Bitman. Vítám vás tady. Dobrý den.

  • Dobrý den. Děkuji za pozvání. Martine, ke mně se dostala vaše knížka 10 let na cestách. Kde je, já nevím, možná setina toho, co jste prožil. Vyfotografoval, možná tisícin. A protože na cestách už jste skutečně mnoho let a máte za sebou 19, možná 20 velkých expedic a výprav. Jednu věc a jednu fotografii vám tady v této té knížce neuvěřitelně závidím. A to je z arabské jezero.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají