Host Lucie Výborné

Následky neřešené šikany jsou nedozírné, varuje psycholožka. Co ukazuje podcastová série o šikaně?

Host Lucie Výborné

Následky neřešené šikany jsou nedozírné, varuje psycholožka. Co ukazuje podcastová série o šikaně?
Šikanovaný chlapec pláče na školní chodbě

Radiožurnál

Pětidílná podcastová série Rádia Junior popisuje téma šikany na základě reálných příběhů z českých škol. Spoluautorkou celého díla je školní psycholožka a terapeutka Renata Vordová. „Většinou vidíme jen špičku ledovce, že se děti postrkují, hádají, ale neponoříme se pod to. A v tom neviditelném světě je zapeklitost vztahů, protože šikana je proces, má to nějaká stádia a vývoj toho procesu na první pohled nevidíme,“ vysvětluje.

 
Lucie Výborná

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Šest minut po 10. hodině posloucháte dopolední Radiožurnál. Zdravím vás posluchače a dneska taky proto, že je 18. května a ČRo dneska slaví 101 let od svého vzniku. Tak zdravím naše rozhlasové diváky, protože vysíláme ze stříbrného r streamu. Stojíme přímo před Vinohradskou 12 a mým hostem je terapeutka, školní psycholožka Renata Vordová. Tak vás tady vítám. Dobrý den. Dobrý den. Mimo.

  • Chodem také bývalá rozhlas. - jak je ten osud spletitý? Jestli jste tady někteří z vás?

  • Protože jste se těšili, že si uděláte fotografii se Zdeňkem Piškulou, tak se velmi omlouvám. Známý český herec, který tady měl sedět s námi, je nemocný, takže přijměte i jeho omluvu. A my se budeme věnovat něčemu, kvůli čemu.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají