Host Lucie Výborné

Hokejový historik: Nebyl důvod, abychom v hokeji byli dobří. Jak se v Praze odehrál první zlatý zázrak?

Host Lucie Výborné

Hokejový historik: Nebyl důvod, abychom v hokeji byli dobří. Jak se v Praze odehrál první zlatý zázrak?
Pořad S mikrofonem za hokejem byl součástí vysílání už v roce 1947 při MS v hokeji

Radiožurnál

Žádný ledový palác, zimu, ba ani vlastní stát ještě neměli, když se poprvé stali mistry Evropy. Nezvyk na přírodní led je pak Čechoslováky na domácím světovém šampionátu v roce 1947 málem připravil o zlato. „Den poté se stal v Praze zázrak, kdy Rakušané, kterým jsme nastříleli 13 gólů v suchém triku, ty Švédy najednou porazili,“ vypichuje hokejový historik Tomáš Kučera z turnaje opředeného mýty. Jaký význam měl hokej u nás na přelomu čtyřicátých a padesátých let?
Lucie Výborná

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Posloucháte podcast pořadu Host Lucie Výborné.

  • Česku je po bujarých oslavách nebo možná i někde uprostřed bujarých hokejových oslav. Můj dnešní host není v hokejovém prostředí tak s námi jako samotní aktéři na ledě. Pokud ale uvidíte někde nějakou historickou zajímavost, tak bude možná i jejím objevitelem Tomáš Kučera, hokejový historik. Zdravím vás a přeji pěkný den.

  • Krásný den. My máme za sebou něco fantastického. Ale není to poprvé. 25. února 1947 se na štvanickém ledě odehrál poprvé historický okamžik. Jak to vlastně tehdy lidé prožívali?

Více z pořadu