Host Lenky Vahalové

Fotografie je hodně silné médium, které neumírá ani v době umělé inteligence, věří šéfka Czech Press Photo Veronika Souralová

Host Lenky Vahalové

Fotografie je hodně silné médium, které neumírá ani v době umělé inteligence, věří šéfka Czech Press Photo Veronika Souralová
Veronika Souralová

Rádio Praha

Její jméno už léta patří k prestižním soutěžím Czech Press Photo a Czech Nature Photo, sama je fotografkou přírody a také spisovatelkou. Může fotka k něčemu motivovat? A co všechno společnost Czech Photo pro veřejnost organizuje? Nejen na tyto otázky odpovídala Veronika Souralová.
Lenka Vahalová

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Posloucháte rádio Praha s Lenkou Kabrhelovou a s mým dnešním hostem. A to je Veronika Souralová. Je vás zdravím. Dobrý den.

  • Dobrý den. Fotografka a milovnice hmyzu, ale i zvířat a přírody obecně a hlavně ředitelka Czech Press Photo. A já bych začala tím, že bychom pozvali naše posluchače na výstavu Czech Press Photo. Co říkáte?

  • Moc ráda je tam pozvou. Výstava Czech Press Photo se koná v nové budově Národního muzea a myslím si, že každý, kdo se tam vypraví, a to bych do doporučovala nejenom třeba sám, ale ať s sebou vezme celé rodiny i s dětmi, tak si myslím, na té výstavě najde to, co ho zajímá, protože víz soutěž a výstava Czech Press Photo představuje všechny události, které se které se staly za uplynulý rok, a jsou zachyceny fotoaparáty těch nejlepších českých a slovenských fotoreportérů. Na výstavě je vidět kolem 800 snímků. Je to, je to rekord zatím, co jsme kdy měli, a to se už blížíme do 30. ročníku. Je tam na 470 snímků v rámech a 270 snímků, které jsou různě v projekcích a v televizích. Takže ta výstava je taková hodně hodně interaktivní. A možná bych měla říct, že ta soutěž se rozděluje do osmi kategorií. Dvě jsou takové hlavní žurnalistické soutěže, což je aktualita, reportáž, kdy samozřejmě jsou zachyceny veškeré události, které se staly, i takové ty dramatické, samozřejmě válka na Ukrajině, požáry po po Evropě, ale i volba prezidenta nebo nebo nějaké výrazné sportovní události nebo například třeba inaugurace krále v Anglii. No a potom jsou tam další kategorie, což je každodenní život, sport, lidé, o kterých se mluví, o umění a kultura, příroda, tak si myslím, že někoho, koho zajímá sport, najde si tam všechny nejdůležitější události a pak krásným a fotkami. Koho zajímá kultura, tak si udělá takový přehled o tom, co se stalo jako u nás a ve světě na poli kultury.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají