Host Dopoledne pod Ještědem

Živě od vás: Z výroby součástek pro automobilový průmysl, liberecké Magny

Host Dopoledne pod Ještědem

Živě od vás: Z výroby součástek pro automobilový průmysl, liberecké Magny
Zleva: Generální ředitel zavodu Liberec a Nymburk Lukáš Škarýd, redaktor Jaroslav Hoření a ředitel a jednatel společnosti Magna Exteriors Miroslav Frontz (Director of Operations Europe Magna Exteriors)

Liberec

„Od kolébky ke stáří, Plastimat tě provází.“ Známý slogan provázel za socialismu liberecký podnik Plastimat, který stál u zrodu tradice zpracování plastů. Současná Magna vystřídala před lety ikonické plastové košíky za součástky pro automobilový průmysl.
Jaroslav Hoření

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Kláro, jak to s tebou vypadá? Ptal se Michal malátný v písničce Klára. Devět minut po 11. hodině ve středečním dopoledni pod Ještědem. No a já už předávám slovo našemu kolegovi Jaroslavu Hořenímu, který se nám opět přihlásí. Ostatně jako téměř každou středu hodinu před polednem za zajímavého místa. Dobré dopoledne.

  • Dobré dopoledne s Libereckem a kdy jde se už 60 let pracuje s umělými hmotami. Dřív se to tady jmenovalo plasty máte. Od roku 1989 se tady ale už je doba začala měnit. Vlastně na to přestalo, používat se tento název tady a plastové výrobky pak postupně vystřídal auto motiv, ale ten se tady vyráběl vlastně i předtím. K tomu se za chviličku dostaneme. Já tady mám hned dva hosty nebo vlastně hostitele, pány Miroslava France, ředitele a jednatele společnosti Magna exteriér a ředitele závodu Liberec a Nymburk Lukáše Škarýda. Dobrý den, pánové. Dobrý den.

  • Dobrý den. Já musím říct, že jsme snad na úplně opačné straně závodu, než je vrátnice, protože jsem jsme šli asi tak 10 minut a poměrně svižnou procházku. Já bych asi půl pracovní doby strávil cestou na pracoviště a cestou zpátky.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají