Host Dopoledne pod Ještědem

Vilma Kollmanová tvoří přírodní zahrady: S chemií bych nemohla dělat, to je proti mému přesvědčení

Host Dopoledne pod Ještědem

Vilma Kollmanová tvoří přírodní zahrady: S chemií bych nemohla dělat, to je proti mému přesvědčení
Vilma Kollmanová

Liberec

S koncem zimy se začínáme těšit na čas, kdy zavítáme do zahrady a zaboříme ruce do hlíny. Stejně je na tom i Vilma Kollmanová, která už více jak dvacet let nejenom navrhuje, ale i tvoří přírodní zahrady.
Iveta Kalátová

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Pozdrav ze Slovenska. Odpal a Haber i skupina tým krátké lásky. Osm minut po 11. hodině ve vysílání ČRo Liberec. Tak z Turnova k nám přijel host. Tak tím hostem je Vilma Kolmanová, zahradnice, ale také člověk, který tvoří přírodní zahrady. V vítejte u nás. Dobrý den. Dobrý den. Zdravím posluchače. Tak jak na vás dýchnou první březen? Ten dnešek už na vás dýchlo jaro.

  • Na mě dýchlo jaro už v půlce února. Letos, protože je to všechno dřív přírodou se probudila dřív. Proto i ta práce moje jarní profesní už propuká. Vlastně už už by pukl. A už si člověk jde ven a už je to. Už se to nezastavíme. Že už to voní? Už z toho je slyšet. Ano. Vy jste se to z půdy a vlastně ty práce, který by se dělaly později, tak už vlastně začínám dělat teď. No, ale to je přesně ono. Já se toho tak trochu bojím, protože mně to přijde, že to počasí je natolik prapodivné. Nám už raší magnolie, sněženky. To už budou za chvíli odkvétat. Bojím se, zdali náhodou ještě neudeří nějaké mrazy. Pravidel je dost a já pravděpodobně udeří, protože přece jenom, máme teprve konec února, takže jako neplašit prostě.

  • No tak raději ještě počkat s některými pracemi na zahradě na ty práce.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají