Host Dopoledne pod Ještědem

Snažím se vytvářet portréty s přesahem. Letící nevěsta Zuzany Fajmonové se dostala až za oceán

Host Dopoledne pod Ještědem

Snažím se vytvářet portréty s přesahem. Letící nevěsta Zuzany Fajmonové se dostala až za oceán
Fotografka Zuzana Fajmonová

Liberec

Černobílá fotografie znázorňující obřad „vyhazování nevěsty“, která vznikla v restauraci Obří sud na Javorníku, nadchla porotu mezinárodní soutěže World Photographic Cup v Dallasu.
Iveta Kalátová

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Několikanásobný zlatý slavík Karel Gott pábitele osm minut po 11. hodině. Ostatně o tom zlatě si budeme povídat i v následujících minutách. Zlatý je víceméně i náš týden s hosty, protože jsme v pondělí přivítali zlaté hasiče Zdeňka Vránu, Vojtěcha Prášil a hasiče Hasičského záchranného sboru Libereckého kraje, kteří si přivezli ze závodů Berlín Feierfeil zlatou medaili ve své kategorii. Tak to bylo hodně zajímavé povídání. A teď to bude o trochu jiném zlatě, protože dnešním hostem je fotografka Zuzana Fajmonová. Já vás u nás vítám. Dobrý den. Dobrý den.

  • Tak vy jste se z celosvětové olympiády ve fotografování v Dallasu přivezla zlato. Byla to soutěž o fotografii. Kapsch. Tak velikánská gratulace. Moc děkuji. Tak my jsme se dozvěděli, že to bylo zlato v kategorii svatební fotografie. Je to tak? Ano. Je to tak. Konkrétní kategorie vlastně byla svatební fotografie, dokumentární fotka.

  • Dokumentární fotka, myslím už jsme tak trochu přiblížit. Je to tzv. letící nevěsta. Nevěsta je ve vzduchu, pod ní jsou pánové se vztyčenými roky a i tam také i ženich, takový rozpřažený s údivem. Černobílá fotografie, ale opravdu úchvatná. Nádherná vedla silám. Kde jste fotila?

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají