Host Dopoledne pod Ještědem

Malá Nisanka, Nisanka a Nisanka plus. Jablonecký folklorní soubor je v nejlepších letech

Host Dopoledne pod Ještědem

Malá Nisanka, Nisanka a Nisanka plus. Jablonecký folklorní soubor je v nejlepších letech
Jana Hamplová, vedoucí souboru Nisanka, náměstkyně primátora Jablonce nad Nisou (SLK)

Liberec

Lidovou kulturu v písních a tancích přibližuje jablonecký folklorní soubor Nisanka už 60 let. 27 let je vedoucí souboru paní Jana Hamplová.
Iveta Kalátová

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Teď už máme osm minut po 11. hodině tady s vámi páteční dopoledne pod Ještědem. A se mnou už tady sedí také slibovaný host Jana Hamplová, vedoucího folklorního souboru. Ní sem vítejte. Dobrý den. Dobré poledne všem. Tak ale vy také jisté. Náměstkyně primátora Jablonce nad Nisou pro oblast humanitní za Starosty Libereckého kraje.

  • Je to tak? Je to tak, ale nebudeme se bavit vůbec o politice. My se budeme bavit o Nissan se o folklorním souboru, a to zcela oprávněně, protože tento folklorní soubor letos slaví 60 let. Je to možné?

  • Je to možné. V roce 964 při ZŠ pátého května Jablonce nad Nisou Marta Nováková tehdy a založila dětský folklorní soubor jako kroužek právě u základní školy. No a všem se to strašně líbilo a postupně ty děti, které chodily, jenom jako opravdu zájmový kroužek, tak postupně vyrostly a mnozí z nich, a to teda asi unikát, dodneška tančí. Ne, tady už v hlavním souboru s okolím soubor oni sem ale máme i takový odloučený spolek, který je u vikýře a peníz. A plus a to jsou vlastně ty bývalí členové, kteří se nechtěli tancování zdát, tak pod vikýřem ještě tancují i oni.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají