Host Dopoledne pod Ještědem

Jak se daří pečovat o drobné architektonické památky v Libereckém kraji? Zeptali jsme se odbornice

Host Dopoledne pod Ještědem

Jak se daří pečovat o drobné architektonické památky v Libereckém kraji? Zeptali jsme se odbornice
Vyskeř - obnovená křížová cesta

Liberec

Kulturní nemovité památky nejsou jen hrady a zámky, ale třeba i hospodářské usedlosti, školy, hostince či drobná architektura dotvářející krajinu. Kolik vyžadují péče, na to se na Den památek v uplynulém týdnu Iveta Kalátová zeptala Eriky Trojanové z Národního památkového ústavu v Liberci.
Iveta Kalátová

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Skupina Jelen. Touha a pláč ve vysílání ČRo Liberec. Jak už jsem zmínila, dnes si připomínáme Mezinárodní den památek a o našich památkách si budeme povídat s Erikou Trojanovou z vedoucí oddělení specialistů územního odborného pracoviště Národního památkového ústavu v Liberci. Dobrý den.

  • Dobrý den. Děkuji za pozvání. Tak když je dneska takový slavný den, tak slavíte to třeba i u vás?

  • Stalo. Je to nějaký výjimečný den? Žijeme památkami jako každý jiný den. Ale přece jenom na úvod by mě zajímalo, každý z hostů, který k nám přijde, který je úzce specializovaný na ten svůj obor, tak trpí tzv. profesionální deformací. Když to máme zubní hygienistku, tak tady se moc radí neusmívám. Tak s památkami je to fajn, ale když třeba jedete někam na výlet nebo na dovolenou a jezdíte po našem kraji, tak přece jenom vám to nedá.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají