Host Dne na Moravě

Za nedůvěrou zdravotníků v očkování je nedostatek informací, domnívá se Pokorná z Masarykovy univerzity

Host Dne na Moravě

Za nedůvěrou zdravotníků v očkování je nedostatek informací, domnívá se Pokorná z Masarykovy univerzity
očkování, ilustrační foto

Brno

Podle čerstvého průzkumu Národního institutu SYRI se objevuje nedůvěra v očkování nejen u laické veřejnosti, ale i u některých zdravotníků. Co stojí za tímto fenoménem?
Zdeněk Truhlář

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • ČRo Brno den na Moravě.

  • Nedůvěra k očkování není rozšířená jen u léků, ale jak zjistil Národní institut pro výzkum socioekonomických dopadů nemocí a systémových rizik s Iry i u zdravotníků. Co stojí za tímto fenoménem? To v následujících minutách probereme s přednostkou ústavu zdravotnických věd Masarykovy univerzity Andreou Pokornou, která je dnešním Hostem dne na Moravě. Dobrý den. Dobrý den. Příjemný poslech vám, milí posluchači od mikrofonu přeje Zdeněk Truhlář. Paní Pokorná, váš průzkum zjistil nedůvěru v očkování i u zdravotnického personálu. Můžete říci, o jaké % zdravotníků se jedná?

  • Já bych ráda zdůraznila, že ten výzkum, který jsme prováděli, je jedním z řady výzkumů. V tomto konkrétním se jednalo o 341 dotázaných zdravotnických pracovníků a zhruba osm % z nich.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají