Hobby magazín speciál

Výroba replik barokních relikviářů je pro Petra Ferczadiho koníčkem a relaxací

Hobby magazín speciál

Výroba replik barokních relikviářů je pro Petra Ferczadiho koníčkem a relaxací
Kult svatých těl

Plzeň

Dlouhodobý zájem o historii dovedl Petra Ferczadiho až k jeho neobvyklé zálibě. Výrobě replik barokních relikviářů s kosterními pozůstatky svatých věnuje stovky hodin volného času.
Soňa Vaicenbacherová

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Nad jeho výtvory se vám tají dech. Jak jsou krásné, ale taky vás mrazí, jak jsou vlastně zároveň i děsivé. U mikrofonu je se mnou Petr fasády. Dobrý den. Dobrý den. Petře, jak byste se sám charakterizoval?

  • Já bych se představil jako zdravotní laborant, jako zaměstnanec ústavu patologie a bývalý průvodce na hradech a zámcích.

  • Já jsem říkala, že tvoříte umělecká díla a že ta umělecká díla jsou krásná, ale zároveň i děsivá. Na mě tak prostě působí. Když si tady prohlížím fotografie, které jste přinesl, jsou na nich kosterní pozůstatky zahalené v takových hodně zdobných oděvech. Co vyjadřují?

Ostatní také poslouchají