Hobby magazín speciál

Ledoví muži jsou za námi, můžeme vesele sázet

Hobby magazín speciál

Ledoví muži jsou za námi, můžeme vesele sázet
Papriky a rajčata

Plzeň

Zmrzlí muži už jsou za námi. Sazenic zeleniny je dostatek a proto můžeme začít sázet. Podle klatovského zahradníka Jana Papeže je i v těchto dnech opatrnost na místě.
Jiří Šobr

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Hobby magazín. Dříve se říkalo o pochodu Praha Prčice, že je nejstarší pochod v Čechách. Ale to dnes napravíme, protože nejstarší mimochodem v Čechách je už několik let horažďovická padesátka. Její 59. ročník se půjde právě o tomto víkendu. Jako došlo k tomu, že se horažďovická padesátka stalo nejstarším pochodem u nás? Tak to už se ptám hlavního organizátora pochodu u Rudolfa Dvořáka. Hezký podvečer.

  • Dobrý den přeji. Jak k tomu došlo v roce 2020 v době covidového? Bohužel teda můžeme dneska říct šílenství. Praha Prčice byla stornována. To samé i v roce 2021. A my přece jenom jsme měli díky tomu, že jsme pochod, daleko menší možnost a schopnosti ten pochod uspořádat v období mezi na konci léta v roce 2020 a v roce 2021, kdy byla prostě taková výluka v těch covidových opatřeních, že jsme prostě náš pochod uspořádali a uspořádali jsme velice úspěšně. A díky tomu, že Prčice dvakrát vypadla, tak my máme dneska dva ročníky náskok.

  • 59. ročník. To už je hezké číslo. Blíží se kulatiny a dodnes se půjde stokilometrový pochod. Ten může, naši posluchači asi nestihnou, ale zítra bude pokračovat to hlavní horažďovická padesátka z 50 kilometrovou trasou a dalšími, kde bude sraz a cíl.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají

Vybíráme z e-shopu Českého rozhlasu