Hobby magazín speciál

Chcete koně, ale bojíte se na něm jezdit? Zkuste hobby horsing

Hobby magazín speciál

Chcete koně, ale bojíte se na něm jezdit? Zkuste hobby horsing
Hobby horsing

Plzeň

Hobby horsing je ve světě už známým sportem, u nás v České republice se s ním lidé teprve seznamují. Spočívá v pohybu s tyčí, na které je koňská hlava. Zaslechnout můžete i pojmenování paličkové koně. Jezdí děti i dospělí.
Martina Sihelská

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Teď vám představíme úplně jiného, než na jaké jste zvyklí. Tento koníček se jmenuje hobby Horsinka a je to vlastně druh sportu, kterému se věnují nejenom děti, ale také dospělí. Dokonce pořádají i veřejné závody v mnoha zemích. O co vlastně jde? Kolegyně Martina Sihelská se na to ptala ve Stříbře.

  • Eliška a Justýna ze Stříbrská mají netradiční hobby. A toho by je, Eliško, povíš mi to, aby Horsinka hobby, Horsinka jeho byt nebo Justýn. Co? Jak to je správně?

  • Běhá se s plyšovou hlavou koně na tyči. Je to zajímavý koníček. Je to jakoby napodobenina živých koní. Do třeba nemůže jezdit na koni, tak ho to třeba baví, říká. 12.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají

Vybíráme z e-shopu Českého rozhlasu