Historie Plus

Politika a sport: Zapomenuté příběhy českých olympioniků

Historie Plus

Politika a sport: Zapomenuté příběhy českých olympioniků
Oldřiška Roušavá

Plus

Olympiáda, to nejsou jen skvělá umístění, medaile a stupně vítězů. Vždyť oceněných může být jen několik. Daleko častěji jsou to příběhy bez vítězství a vzpomínky na události, které se sportem souvisejí jen vzdáleně.
David Hertl

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Olympiády to nejsou jen vítězové, ale také poražení. Skutečné příběhy českých olympioniků nabídne repríza pořadu Historie Plus a po něm portrét legendárního českého tenisty a hokejisty Jaroslava Drobného.

  • Politika a sport.

  • A olympijské hry jako vrcholný sportovní svátek anebo také jako sportovní podnik, na který nejsou peníze, kam najdou všichni, kteří by na to měli, nebo jako jedna z mála šancí, jak se na chvíli dostat ze socialistického Československa. Olympiády ve vzpomínkách těch, kteří nás reprezentovali ve druhé polovině 20. století, vám teď nabízí a od mikrofonu dobrý poslech přeje David Hertl.

Více z pořadu

Vybíráme z e-shopu Českého rozhlasu