Historie Plus

František Moravec vlastními slovy

Historie Plus

František Moravec vlastními slovy
generál František Moravec

Plus

Poslechněte si hlas generála Františka Moravce, legionáře, meziválečného vysokého štábního důstojníka a velitele československé vojenské rozvědky za druhé světové války. Je považovaný za hlavního autora myšlenky atentátu na Reinharda Heydricha.
Vít Pohanka

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Možná se vám takový nečekaný nález také někdy povedl. Procházíte nějakými starými krabicemi nebo bednami u rodičů nebo prarodičů, na půdě, ve sklepě, případně v garáži, a najednou najdete poklad. Není to zlato ani drahokamy, ale třeba nějaká fotografie, kterou jste nikdy předtím neviděli a na které jsou vaši předci zachycení velmi živě a hlavně autenticky. Ne že byste se o jejich životě dozvěděli něco úplně nového, co jste předtím nevěděli, ale teď je najednou vidíte mnohem zřetelněji a jasněji než kdykoli předtím. A takový nález ovšem celonárodního významu, máme teď nečekaně ve zvukové podobě a můžeme si ho poslechnout.

  • Tak je to, bych řekla, já slušně, v té naší odvolaný Fraš Dyka se jich zmíním.

  • O tom, co jsme dělali jako součást.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají