Ex libris

Netradiční průzkum Prahy v beatovém rytmu. Kluby, sály a lokály, kterými zněl big beat

Ex libris

Netradiční průzkum Prahy v beatovém rytmu. Kluby, sály a lokály, kterými zněl big beat
Petr Janda

Plus

Praha beatová je specifická, přitažlivá publikace vydavatelství Academia, kterou z ohromného množství poznatků sestavil a svébytně vtipným komentářem opatřil hudební publicista a historik Radek Diestler. Jak sám v úvodu říká, jde o pražský místopis beatového věku.
Ondřej Konrád

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Tato kniha je pražskými místopisem bytového věku, říká v úvodu publikace Praha Bítov a vydané nakladatelstvím akademii a ve známé edici průvodce její autor, v hudební publicista a historik Radek Distler. A v tomto vydání relace exlibris ji listu je Ondřej Konrád.

  • Exlibris.

  • Aby byl zachován ráz obrazové bohatých průvodců z edice průvodce rozdělil. Radek získal putování po místech, kde se buď významně nebo aspoň delší dobu, případně i kratší čas v Praze hrála nebo rodila bytová hudba, a to od druhé poloviny 50. let minulého století až zhruba do jeho konce a pokusil se prostor vymezit jakýmisi trasami po jednotlivých městských částech. Knize jsou k tomu i mapky, ale i v dnešním rozhlasovém listování nemusíme mít k logice vycházek zabít a vím, vy památkami s prominutím ohledy. A tak jako po jednotlivých čtvrtích autor skáče. Pokud jde o časovou posloupnost, vezmeme tuto nevšední a v mnohém ohledu objevnou a navíc i zábavnou a samozřejmě poučnou procházku doslova cik cak.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají