Dvacet minut Radiožurnálu

Zvyšování důchodového věku se dá těžko nahradit jiným opatřením. Řešením by nebyla ani vyšší porodnost, míní ekonom

Dvacet minut Radiožurnálu

Zvyšování důchodového věku se dá těžko nahradit jiným opatřením. Řešením by nebyla ani vyšší porodnost, míní ekonom
Filip Pertold

Radiožurnál

Co ukazuje zveřejněná zpráva o stavu českého důchodového systému? Jaký efekt by měly mít změny, které v důchodovém systému prosazuje současná vládní koalice? Měla by vláda při prodlužování důchodového věku vyslyšet připomínky demografické společnosti? A byla by řešením vyšší porodnost nebo zavedení dalšího pilíře, o kterém mluví hnutí ANO? Tomáš Pancíř se ptal zástupce výkonného ředitele think-tanku IDEA při CERGE-EI a poradce ministra práce a sociálních věcí Filipa Pertolda.
Tomáš Pancíř

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Co ukazuje dnes zveřejněná zpráva o stavu českého důchodového systému? Jaký efekt by měli mít změny, které v důchodovém systému prosazuje současná vládní koalice. Měla by vláda při prodlužování věku pro odchod do důchodu vyslyšet připomínky demografické společnosti a může zásadně pomoci vyšší porodnost nebo zavedení dalšího pilíře, o které mluví politici opozičního hnutí ANO.

  • Dnešním hostem 20 minut Radiožurnálu, které vysílá také ČRo Plus, je ekonom, zástupce výkonného ředitele think-tanku idea při CERGE-EI a také člen poradního týmu ministra práce a sociálních věcí Filip Pertold. Dobrý den. Zdravím vás do přenosového vozu.

  • Dobrý den. Děkuji za pozvání. Vzhledem k vašemu nabitému programu náš rozhovor předtáčíme v 11 hodin, tedy půl hodiny předtím, než ministr Jurečka představí zprávu o stavu důchodového systému ČR a o jeho předpokládaném vývoji. Co všechno příprava té zprávy obnášela? Kolik lidí, jak dlouho na tom pracovalo?

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají

Vybíráme z e-shopu Českého rozhlasu