Dvacet minut Radiožurnálu

Zaručený minimální důchod? Bude muset dojít k solidárnímu přenastavení systému, komentuje Rusnok návrh reformy

Dvacet minut Radiožurnálu

Zaručený minimální důchod? Bude muset dojít k solidárnímu přenastavení systému, komentuje Rusnok návrh reformy
Jiří Rusnok

Radiožurnál

Nakolik v příštím roce porostou ceny energií? Měla by vláda dál dotovat obnovitelné zdroje, jak to po ní chce opozice? Který z více než sta pozměňovacích návrhů ke státnímu rozpočtu stojí za zvážení? A jaký dopad budou mít navrhované změny důchodového systému? Vladimír Kroc se ptal ekonoma Jiřího Rusnoka, exguvernéra České národní banky a budoucího předsedy poradního sboru rodiny Kellnerových.
Vladimír Kroc

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Jaký smysl dávají vládou navrhované změny důchodového systému? Které z pozměňovacích návrhů při projednávání státního rozpočtu by měla sněmovna podpořit? K čemu má sloužit nový poradní sbor rodiny Kellnerových?

  • Hostem 20 minut Radiožurnálu, které vysílá také ČRo Plus, je dnes ekonom, bývalý premiér a bývalý guvernér ČNB Jiří Rusnok. Dobrý den.

  • Dobrý den. Děkuji za pozvání. Ministr práce Marian Jurečka z KDU-ČSL ve středu představil připravované reformy, změny v systému penzí. Pojďme využít toho, že jste byl mimo jiné také náměstkem na ministerstvu práce a sociálních věcí, a taky jste pracoval ve vedení penzijních společností. Podívejme se na ty základní změny. Nejprve otázka, jak vlastně celkový ten návrh hodnotíte vy osobně?

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají