Dvacet minut Radiožurnálu

ÚSTR je lákavé politické sousto. Odpolitizování by pomohlo, kdyby Radu tvořili zástupci odborných institucí, myslí si senátor Krsek

Dvacet minut Radiožurnálu

ÚSTR je lákavé politické sousto. Odpolitizování by pomohlo, kdyby Radu tvořili zástupci odborných institucí, myslí si senátor Krsek
senátor Martin Krsek

Radiožurnál

Senát zvolil dva nové členy Rady Ústavu pro studium totalitních režimů. Čím by se Rada měla neprodleně zabývat? Kdo zaplatí více než devadesátimilionový dluh, který Ústav má? A kdo nese odpovědnost za nezdařenou rekonstrukci jeho sídla a kam se instituce přestěhuje? Vladimír Kroc se zeptal historika a senátora Martina Krska za hnutí SEN 21.
Vladimír Kroc

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Senát zvolil dva nové členy Rady Ústavu pro studium totalitních režimů. Ve čím by se rada měla neprodleně zabývat? Kdo zaplatí víc než devadesátimilionový dluh, který ústav má, kdo nese odpovědnost za nezdařenou rekonstrukci jeho sídla a kam se instituce přestěhuje?

  • Hostem 20 minut Radiožurnálu, které vysílá také ČRo Plus, je dnes senátor Martin Krsek za hnutí STAN 21, vzděláním historik. Dobrý den, vítám vás v našem senátním studiu.

  • Dobrý den vám i posluchačům. Senát dnes zvolil dva nové členy Rady Ústavu pro studium totalitních režimů. Zkušený mediální manažer i Michala Klímu a Jana Mrzenu. Jste svou s tou volbou spokojen?

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají

Vybíráme z e-shopu Českého rozhlasu