Dvacet minut Radiožurnálu

Ukrajina i Moldavsko si zaslouží odměnu za snahu. Způsob, jakým se maďarské předsednictví vyhlíží, není moc optimistický, říká ministr Dvořák

Dvacet minut Radiožurnálu

Ukrajina i Moldavsko si zaslouží odměnu za snahu. Způsob, jakým se maďarské předsednictví vyhlíží, není moc optimistický, říká ministr Dvořák
Ministr Martin Dvořák (STAN)

Radiožurnál

Český ministr pro evropské záležitosti inicioval vznik dopisu, ve kterém se zástupci dvanácti unijních států obrátili na Belgii, aby jako předsednická země urychlila další jednání o připojení Moldavska a Ukrajiny. Co tím sledoval? Jak daleko jsou obě země v přípravách na členství? A ukazuje daný krok, že se představitelé Evropské unie obávají blížícího se maďarského předsednictví? Tomáš Pancíř se ptal ministra Martina Dvořáka (STAN).
Tomáš Pancíř

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Český ministr pro evropské záležitosti inicioval vznik dopisu, ve kterém se zástupci 12 států EU obrátili na Belgii, aby jako předsednická země urychlila další jednání o vstupu Moldavska a Ukrajiny do EU.

  • Co tím sledoval? Jak daleko jsou obě země v přípravách na členství v unii? A ukazuje tento dopis, že se unijní představitelé obávají blížícího se maďarského předsednictví EU?

  • Dnešním hostem 20 minut Radiožurnálu, které vysílá také ČRo Plus, je ministr pro evropské záležitosti z hnutí Starostové a nezávislí Martin Dvořák. Dobrý den. Vítejte v našem přenosovém voze. Dobré od poledne. Děkuji za pozvání i za ten zájem o věc, která mi nepřijde úplně sexy, ale jsem rád, že se na to budete ptát.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají

Vybíráme z e-shopu Českého rozhlasu