Dvacet minut Radiožurnálu

Španělsko mezi socialisty a krajní pravicí. O vládě rozhodnou separatistické strany, říká Ferenčíková

Dvacet minut Radiožurnálu

Španělsko mezi socialisty a krajní pravicí. O vládě rozhodnou separatistické strany, říká Ferenčíková
Španělsko a předčasné volby

Radiožurnál

Co čeká Španělsko po včerejších parlamentních volbách? Vyplatilo se dosavadnímu premiérovi rozhodnutí vyhlásit volby na letní prázdniny, kdy v některých částech země teploty přesahují 40 stupňů Celsia? A bude mít komplikované povolební vyjednávání vliv na současné španělské předsednictví EU? Tomáš Pancíř se ptal Kateřiny Ferenčíkové, spolupracovnice České televize ve Španělsku.
Tomáš Pancíř

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Co čeká Španělsko po včerejších parlamentních volbách? Vyplatilo se dosavadnímu premiérovi rozhodnutí vyhlásit předčasné volby na letní prázdniny, kdy v některých částech země teploty přesahují 40 °C a bude mít komplikované povolební vyjednávání vliv na současné španělské přece tvé EU?

  • Dnešním hostem 20 minut Radiožurnálu, které vysílá také ČRo Plus, je spolupracovnice ČT ve Španělsku, která v této zemi dlouhodobě žije, Kateřina Ferenčíková. Dobrý den.

  • Dobrý den. Vítězem včerejších španělských parlamentních voleb jsou opoziční lidovci. Ovšem to jejich vítězství je tak těsné, že není vyloučeno, že u moci zůstane dosavadní premiér socialista Pedro Sánchez a možný je také opakování voleb. Co z toho španělští analytici a média v tuto chvíli považují za nejpravděpodobnější?

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají