Dvacet minut Radiožurnálu

Rizikové kategorie by se měly nechat očkovat na covid-19 co nejdříve. Spoléhat se na protilátky je nesmysl, říká vakcionolog Dražan

Dvacet minut Radiožurnálu

Rizikové kategorie by se měly nechat očkovat na covid-19 co nejdříve. Spoléhat se na protilátky je nesmysl, říká vakcionolog Dražan
Od začátku očkování koncem prosince letošního roku bylo podle dat ministerstva zdravotnictví v metropoli podáno téměř 2,5 milionu dávek.

Radiožurnál

Ministr zdravotnictví i vakcinologové doporučují rizikovým osobám další dávku očkování proti covidu-19. Kdo, kdy a kterým typem vakcíny by se podle tohoto doporučení měl nechat očkovat? A jak se projevují nejnovější varianty covidu? Tomáš Pancíř se ptal dětského lékaře a vakcinologa Daniela Dražana.
Tomáš Pancíř

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Ministr zdravotnictví i vakcinologové doporučují rizikovým osobám další dávku očkování proti COVIDu-19. Kdo, kdy a kterým typem vakcíny by se podle tohoto doporučení měl nechat očkovat, jak se projevují a jak nebezpečné jsou aktuální varianty COVIDu a jak postupovat, pokud se někdo chce nechat očkovat? Jak proti COVIDu?

  • Tak i proti chřipce.

  • Dnešním hostem 20 minut Radiožurnálu, které vysílá také ČRo Plus, je vakcinolog a dětský lékař, člen výboru České vakcinologické společnosti Daniel Dražan. Dobrý den. Zdravím vás přes internet do Jindřichova Hradce. Dobrý den. Média se opět začínají věnovat COVIDu-19. Ministr zdravotnictví před dvěma týdny vyzýval k očkování proti němu. Vědci debatují o nových variantách. Vy jste před 10 dny pro Lidové noviny řekl, že pokud jde o COVID, tak se zatím neděje nic dramatického. Platí to stále?

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají