Dvacet minut Radiožurnálu

Předsednictvo Sokola starostce Moučkové servilně sloužilo, kritizuje Beneš. Slet podle něj kauza neohrozí

Dvacet minut Radiožurnálu

Předsednictvo Sokola starostce Moučkové servilně sloužilo, kritizuje Beneš. Slet podle něj kauza neohrozí
V Praze začíná tradičním průvodem 16. všesokolský slet

Radiožurnál

Z funkce starostky České obce sokolské kvůli rozsáhlému podvodu osobní asistentky odstoupila Hana Moučková. František Beneš k odstoupení Moučkové vyzýval otevřeným dopisem. Co bude 46 milionová škoda znamenat pro fungování organizace? Ovlivňuje celá záležitost přípravy na letošní všesokolský slet a měl by to být podnět k zásadním změnám ve fungování České obce sokolské? Františka Beneše, místopředsedy její rozhodčí komise, se ptal Tomáš Pancíř.
Tomáš Pancíř

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Jak dopadá na Českou obec sokolskou podvod bývalé asistentky starostky Sokola? Co bude 46 milionová škoda znamenat pro fungování organizace? Ovlivňuje celá záležitost přípravy na letošní všesokolský slet a měl by to být podnět k zásadním změnám ve fungování České obce sokolské.

  • Dnešním hostem 20 minut Radiožurnálu, které vysílá také ČRo Plus, je starosta pražské Tělocvičné jednoty Sokol Lhotka. Také místopředseda rozhodčí komise České obce sokolské, povoláním právník František Beneš. Dobrý den. Vítejte v našem studiu.

  • Dobrý den. Díky za pozvání. Souvislosti s více než čtyřicetimilionový bankovním a úvěrovým podvodem, kterého se měla dopustit bývalá asistentka dnes už bývalé šéfky Sokola. Už měsíc píšete otevřené dopisy členům Sokola. Opakovaně jste vyzýval k rezignaci starostku Sokola Hanu Moučkovou. Ta v sobotu opravdu na funkci rezignoval a spolu s ní skončil i ředitel kanceláře Sokola Marek Tesař a také jeden ze členů předsednictva. Ale zbývajících 11 členů předsednictva ve funkci dál pokračuje. Ve vedení organizace převzal dosavadní první zástupce paní starostky Martin Chlumský. Je toto všechno z vašeho pohledu dostatečné reakce? Neměly být ty personální změny výraznější?

Více z pořadu