Dvacet minut Radiožurnálu

Novela zákona myslivosti uškodí. Ke snížení stavů spárkaté zvěře nepřispěje, navíc ubyde myslivců, varuje Janota

Dvacet minut Radiožurnálu

Novela zákona myslivosti uškodí. Ke snížení stavů spárkaté zvěře nepřispěje, navíc ubyde myslivců, varuje Janota
Předseda Českomoravské myslivecké jednoty, Jiří Janota

Radiožurnál

Myslivecká jednota zásadně odmítá novelu mysliveckého zákona, kterou ve středu schválila vláda, a chce bránit jejímu schválení v parlamentu všemi zákonnými prostředky. Co myslivcům na novele vadí? Jak by chtěli řešit situaci, kdy přemnožená zvěř působí miliardové škody? Odpovídají statistiky ulovených zvířat, které myslivci vykazují, realitě? Tomáš Pancíř se ptal předsedy Českomoravské myslivecké jednoty Jiřího Janoty.
Tomáš Pancíř

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Myslivecká jednota zásadně odmítá novelu mysliveckého zákona, kterou ve středu schválila vláda a chce bránit jejímu schválení v parlamentu všemi zákonnými prostředky. Co myslivcům na novele vadí? Jak by chtěli řešit situaci, kdy přemnožená zvěř působí miliardové škody. Odpovídají i statistiky ulovených zvířat, které myslivci vykazují realitě. A měl by zákon zakázat lov lišek norováním?

  • Dnešním hostem 20 minut Radiožurnálu, které vysílá také ČRo Plus, je předseda Českomoravské myslivecké jednoty Jiří Janota. Dobrý den, vítejte v našem studiu.

  • Dobrý den vám i vašim posluchačům. Vláda ve středu schválila návrh novely mysliveckého zákona. Ministerstvo zemědělství oni tvrdí, že napomůže redukovat vysoké stavy spárkaté zvěře a tím i škody na zemědělských pozemcích, plodinách a na lesích. Dál, že zjednodušuje administrativu, posiluje práva vlastníků honebních pozemků a zavádí digitalizaci myslivosti a omezuje papírování. Co vám na tomto všem vadí? Proč se tak ostře stavíte proti této novele?

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají

Vybíráme z e-shopu Českého rozhlasu