Dvacet minut Radiožurnálu

Ministrem životního prostředí se stát chci. Předpokládám, že to bude ještě letos, říká kandidát KDU-ČSL Petr Hladík

Dvacet minut Radiožurnálu

Ministrem životního prostředí se stát chci. Předpokládám, že to bude ještě letos, říká kandidát KDU-ČSL Petr Hladík
Kandidát na ministra životního prostředí Petr Hladík

Radiožurnál

Prezident Miloš Zeman dnes pověřil řízením ministerstva životního prostředí od 1. listopadu předsedu KDU-ČSL Mariana Jurečku. Podle premiéra Fialy bude Jurečka funkci zastávat, dokud se nevyjasní situace kolem lidoveckého kandidáta na ministra Petra Hladíka. Co znamená, že se situace vyjasní? Chce Petr Hladík i poté, co do médií unikají informace o vyšetřování privatizace brněnských bytů, být členem vlády? Tomáš Pancíř se ptal přímo Petra Hladíka. 
Tomáš Pancíř

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Kolem lidoveckého kandidáta na ministra Petra Hladíka. Co znamená, že se situace vyjasní? Jak dlouho to může trvat, chce Petr Hladík i potom, kdy do médií unikají informace o vyšetřování privatizace. Brněnský by tu být členem vlády a bude s agendou životního prostředí už teď pomáhat pověřenému ministrovi Jurečkovi.

  • Dnešním hostem 20 minut Radiožurnálu je kandidát na post ministra životního prostředí, místopředseda KDU-ČSL a donedávna také první náměstek brněnské primátorky Petr Hladík. Dobrý den, vítejte v našem studiu.

  • Krásný dobrý den. Premiér Petr Fiala po včerejším setkání s panem prezidentem použil formulaci, kterou jsem citoval už v úvodu, tedy že váš stranický šéf povede ministerstvo životního prostředí, dokud se nevyjasní situace kolem vás. Na co konkrétně se čeká? Co znamená, že se tak situace vyjasní?

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají