Dvacet minut Radiožurnálu

Kolem regulace alkoholu je vždycky horko. Nedokážeme o tom ani mluvit, ale měli bychom, říká národní protidrogový koordinátor

Dvacet minut Radiožurnálu

Kolem regulace alkoholu je vždycky horko. Nedokážeme o tom ani mluvit, ale měli bychom, říká národní protidrogový koordinátor
Národní protidrogový koordinátor Jindřich Vobořil

Radiožurnál

V Česku za loňský rok pije alkoholické nápoje denně sedm až deset procent dospělých obyvatel. Každý osmý dospělý minimálně jednou týdně pije nadměrně, což znamená, že vypije pět a víc piv, panáků nebo sklenic vína. „Střední Evropa má obecně velkou toleranci k alkoholu, ale my na rozdíl od ostatních 30 let neděláme žádnou prevenci,“ říká národní protidrogový koordinátor Jindřich Vobořil.
Tomáš Pancíř

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Přes jeden a čtvrt milionu obyvatel Česka pije alkohol v rizikové míře. Co s ním chce dělat národní protidrogový koordinátor. Měl by stát omezit prodej alkoholických nápojů? Změnilo by situaci výrazné zdražení alkoholu? A je v Česku k takovým opatřením politická vůle?

  • Dnešním hostem 20 minut Radiožurnálu, které vysílá také ČRo Plus, je národní koordinátor pro protidrogovou politiku z ODS Jindřich Vobořil. Dobrý den, zdravím vás do brněnského studia ČRo.

  • Hezké poledne všem. V úterý jste na konferenci o alkoholu a násilí na dětech řekl, že spolu s odborníky a politiky připravujete návrh opatření k omezení pití alkoholu v Česku. Jak ambiciózní tento pán bude? Dali jste si nějaký cíl, o kolik a za jak dlouho chcete snížit spotřebu alkoholu v Česku?

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají

Vybíráme z e-shopu Českého rozhlasu