Dvacet minut Radiožurnálu

Exministr školství: Celý národ učitelům závidí. Realita je ale taková, že budou mít ještě méně, než vláda slibovala

Dvacet minut Radiožurnálu

Exministr školství: Celý národ učitelům závidí. Realita je ale taková, že budou mít ještě méně, než vláda slibovala
Bývalý ministr školství za ANO Robert Plaga

Radiožurnál

Vláda podle ministra školství dodrží slib udržet platy učitelů ve výši 130 % průměrné mzdy. Neměly by se ale zvýšit mzdy i dalším nepedagogickým pracovníkům ve školství? Navázala vláda Petra Fialy na politiku předchozí vlády, která platy ve školství zvyšovala? Vladimír Kroc se ptal bývalého ministra školství za hnutí ANO Roberta Plagy.
Vladimír Kroc

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Vláda podle ministra školství dodrží slib udržet platy učitelů ve výši 130 % průměrné mzdy. Neměly by se ale zvýšit mzdy i dalším nepedagogickým pracovníkům. Ve školství navázala vláda Petra Fialy na politiku předchozí vlády, která platy ve školství zvyšovala.

  • 20 minut Radiožurnálu, 20 minut Radiožurnálu.

  • Hostem 20 minut Radiožurnálu, které vysílá také ČRo Plus, je předseda rady národního akreditačního úřadu pro vysoké školství a bývalý ministr školství, tehdy za hnutí ANO Robert Plaga. Dobrý den. Dobrý den. Lze vládě přiznat zásluhu za to, že i v rozpočtové nouzi dokáže udržet učitelské platy na 130 % průměrné mzdy?

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají