Dvacet minut Radiožurnálu

Druhá část archivu Milana Kundery dorazila do Brna. Chceme navázat na jeho myšlenkové dědictví, říká ředitel Moravské zemské knihovny Kubíček

Dvacet minut Radiožurnálu

Druhá část archivu Milana Kundery dorazila do Brna. Chceme navázat na jeho myšlenkové dědictví, říká ředitel Moravské zemské knihovny Kubíček
Tomáš Kubíček, ředitel Moravské zemské knihovny

Radiožurnál

Jaké cennosti obsahuje literární odkaz, který získala Moravská zemská knihovna v Brně? Proč se jí manželé Kunderovi rozhodli věnovat dar v podobě archivu světově proslulého literáta? A jakému účelu bude sloužit nová Knihovna Milana Kundery? Tomáše Kubíčka, bohemisty, literárního historika a ředitele Moravské zemské knihovny, se ptal Vladimír Kroc.
Vladimír Kroc

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Jaké cennosti obsahuje literární odkaz, který získala Moravská zemská knihovna v Brně? Proč se jí manželé Kunderovi rozhodli věnovat dar v podobě archivu světově proslulého literáta? Jakému účelu bude sloužit nová knihovna Milana Kundery v Brně?

  • Hostem 20 minut Radiožurnálu, které vysílá také ČRo Plus, je dnes bohemista, literární historik a knihovník, ředitel Moravské zemské knihovny Tomáš Kubíček. Pane profesore, dobrý den do studia ČRo v Brně. Dobrý den od našeho zpravodaje ve Francii Martina Baluchy vím, že dodávka s druhou částí archivu Milana Kundery v pořádku dorazila z Paříže do Brna ve tři hodiny ráno. Co všechno jste přivezli?

  • Přivezli jsme druhou část toho daru, který Milan a Věra Kunderovi se rozhodli věnovat Moravské zemské knihovně, což znamená především knižní fond je do knižní fond, který zahrnuje autorské výtisky, které posílají nakladatelé z celého světa Milanu Kunderovi jako součást vlastně smlouvy, kterou podepisuje každý autor s nakladatelem a je to de facto těch 50 let Kunderova tvůrčího života shromážděno v jedné velké, jednom velkém fondů a kde najdeme knihy z celého světa v 47 jazycích.

Více z pořadu